„Wirtualna” komunikacja podczas dystansu społecznego: jak się zmieniamy, gdy wiemy, że jesteśmy widziani

 Dystans społeczny spowodowany wirusem SARS-CoV-2 i zagrożeniem COVID-19 sprawił, że komunikacja online jest bardziej popularna niż kiedykolwiek, a nawet przypadkowe grupy rodziców odkrywają poprzednie narzędzie do wideokonferencji dla przedsiębiorstw Zoom. Ale jak to wpłynie na komunikację? Czy spotkałeś kiedyś kogoś, kto jest sztywny osobiście, ale świetny przed kamerą lub na odwrót? Neuronaukowcy badają mózg i zachowanie, a w niedawnym badaniu odkryli, że wzrok człowieka zmienia się podczas telekomunikacji, jeśli myśli, że osoba po drugiej stronie rozmowy może go zobaczyć. Ludzie są bardzo wrażliwi na kierunek patrzenia innych i nawet dwudniowe niemowlęta wolą twarze, w których oczy patrzą bezpośrednio na nich. Zjawisko znane jako „wskazywanie wzroku”, silny sygnał do zorientowania uwagi, jest mechanizmem, który prawdopodobnie odgrywa rolę w rozwojowo i społecznie ważnym cudzie „wspólnej” lub „wspólnej” uwagi, w której wiele osób zajmuje się tym samym obiektem. lub lokalizacja. Zdol

Grupa Santander oraz KUKE finansują w nowej formule inwestycje Cognora

 Grupa Santander i KUKE zapewniły czołowemu polskiemu producentowi stali - spółce Cognor - finansowanie w wysokości prawie 400 mln zł na rozbudowę i unowocześnienie zakładów produkcyjnych, co pomoże spółce rozwinąć skalę działalności i zwiększyć eksport.

Cognor jest pierwszą polską firmą, która skorzystała z oferowanych przez KUKE gwarancji spłaty finansowania inwestycyjnego na rozbudowę potencjału eksportowego. To pionierskie rozwiązanie zostało wykorzystane w Polsce po raz pierwszy przez Grupę Santander. Jest to nowa formuła finansowania oparta o rozwiązania wprowadzone w tym roku przez ubezpieczyciela, a polega na przejęciu większości ryzyka kredytowego przez KUKE za pośrednictwem udzielonej gwarancji. Instrument ten jest dostępny dla eksporterów i ma na celu zwiększenie możliwości ich ekspansji na zagranicznych rynkach. Grupa Santander ustrukturyzowała to finansowanie w formie kredytu inwestycyjnego o wartości 30,5 mln euro i 240 mln zł, udzielonego na okres 10 lat. Gwarancja KUKE na rzecz banku pokrywa 80 proc. ryzyka kredytowego z obu transz finansowania, włącznie z odsetkami i prowizjami.

Giełdowy Cognor planuje za tę kwotę zmodernizować dwa krajowe zakłady oraz zakupić nowoczesną linię produkcyjną do wytwarzania prętów gorącowalcowanych, która ma zastąpić obecną mniej wydajną linię walcowniczą w Zawierciu.

„KUKE udostępniła w tym roku eksporterom nowatorskie instrumenty, które m.in. ułatwiają im pozyskiwanie w bankach finansowania przeznaczonego na inwestycje czy działalność bieżącą. Cognor jest pierwszym podmiotem, który skorzystał z naszych gwarancji spłaty kredytu na rozbudowę potencjału eksportowego. Korzystając z najnowszych rozwiązań dostępnych w KUKE, banki obniżają ekspozycję na ryzyko, dzięki czemu mogą na większe kwoty finansować swoich klientów, którzy już prowadzą sprzedaż na zagraniczne rynki bądź ją dopiero planują. Wśród eksporterów widzimy bardzo duże zainteresowanie nowymi instrumentami” - powiedział Janusz Władyczak, prezes KUKE.

„Finasowanie eksportu czy inwestycji, które będą miały pozytywny wpływ na zagraniczny rozwój działalności polskich firm, jest jednym z głównych celów Santander Bank Polska. Ogromnie cieszymy się, że jako pierwsi wprowadziliśmy wraz z KUKE nowe rozwiązanie na polski rynek. Tego typu finansowanie z powodzeniem może być wykorzystywane przez licznych przedsiębiorców, co pozwoli im na bardziej dynamiczny wzrost. Dziękujemy Cognor za zaufanie i zaakceptowanie naszego innowacyjnego podejścia do finansowania tej inwestycji. Po raz kolejny nasz zespół oraz zespół KUKE udowodniły jak świetnie potrafią współpracować” - podkreślił Juan de Porras, wiceprezes zarządu i szef Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej w Santander Bank Polska.

Cognor, korzystając z koniunktury na rynku stali, dąży do obniżenia kosztów produkcji, poszerzenia asortymentu i dalszego podnoszenia jakości oferowanych wyrobów. W związku z tym zwiększa nakłady inwestycyjne w ramach średnioterminowego projektu modernizacji parku maszynowego.

„Prowadzimy szeroko zakrojone inwestycje w unowocześnienie i zwiększenie mocy wytwórczych, przewidując rosnące zapotrzebowanie na nasze wyroby w kraju i zagranicą. Gwarancje KUKE znacznie zwiększyły naszą zdolność kredytową, a dzięki temu mogliśmy pozyskać od Grupy Santander tak wysokie oraz tak długoterminowe finansowanie. Odpowiada one na nasze potrzeby inwestycyjne w najbliższych latach, a jego obsługa będzie w porównaniu do standardowego kredytu w dużo mniejszym stopniu obciążała nasze przepływy pieniężne” - wskazuje Krzysztof Zoła, dyrektor finansowy Cognoru.

Otoczenie rynkowe dla spółki jest obecnie bardzo korzystne z uwagi na znaczny wzrost cen stali przy utrzymującym się wysokim popycie, wynikającym z ożywienia w globalnej gospodarce. W Unii Europejskiej produkcja stali surowej wzrosła w pierwszym półroczu 2021 r. o 16,8 proc., a w Polsce o 6,9 proc. w skali roku. Grupa Cognor kontroluje około 10 proc. krajowego rynku produkcji stali surowej i około 1/3 rynku stali stopowych. Posiada dominującą pozycję w produkcji wyrobów jakościowych dla motoryzacji oraz dużą część krajowego rynku produkcji prętów, w tym żebrowanych, używanych w budownictwie.

System wsparcia eksportu KUKE, którego jednym z instrumentów jest gwarancja spłaty kredytu inwestycyjnego udzielonego eksporterowi przez bank, zachęca instytucje finansowe do szerszego kredytowania nie tylko kontraktów handlowych, ale także inwestycji i transakcji przejęć podejmowanych przez ich klientów. KUKE jako agencja wsparcia eksportu oferuje rozwiązania, które udostępnia swoim eksporterom zaledwie kilka krajów w Europie.

Źródło informacji: KUKE

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„Wirtualna” komunikacja podczas dystansu społecznego: jak się zmieniamy, gdy wiemy, że jesteśmy widziani

CIR: Premier Morawiecki spotka się w środę z premierem Łotwy Artursem Kriszjanisem Karinszem - zapowiedź